پخش زنده مناظره انتخابات 96 تصویب شد

مناظره زنده تصویب شد

پخش زنده مناظره انتخابات 96 تصویب شد

مناظره انتخاباتی 96

پخش زنده مناظره انتخابات 96 تصویب شد
پخش زنده مناظره انتخابات 96 تصویب شد
مناظره زنده تصویب شد. قرار است مناظره‌ها از شبکه یک سیما و همزمان از رادیو ایران و تکرار آن نیز از شبکه چهار سیما و رادیو جوان برای مخاطبان پخش شود.

دقایقی پیش کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات وزارت کشور با برگزاری زنده مناظرات تبلیغاتی نامزدها موافقت کرد.پیشتر این کمیسیون با پیشنهاد صداوسیما در مورد زنده بودن مناظرات مخالفت کرده بود.

در این مناظره‌ها به برنامه‌های هر نامزد در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی پرداخته می‌شود. اما برنامه‌های تبلیغاتی نامزدها در سه قالب مناظره، گفت‌وگو و مستندهای تولیدی تدارک دیده شده است و برای هر نامزد بیش از یک‌هزار دقیقه برنامه در قالب‌های مختلف پیش‌بینی شده است. همچنین برنامه‌های امسال افزایش دوبرابری نسبت به دوره‌های قبل خواهند داشت.

مرتضی میر باقری در حاشیه بازدید از دکور برنامه مناظره زنده انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره جزئیات این برنامه افزود: در این دوره تمهیدات ویژه ای اندیشیده ایم تا هموطنان و نامزدهای محترم بتوانند به بهترین نحو در جریان دیدگاه ها و برنامه های یکدیگر قرار بگیرند.

وی ادامه داد: در شبکه یک برنامه نامزدها در صحبت مستقیم با دوربین را داریم که در آن نامزدها به تنهایی با مردم صحبت می کنند. در شبکه دو نامزدها در گفتگوی ویژه خبری شرکت می کنند و در شبکه سه برنامه ای با حضور نامزدها برای پاسخگویی به سؤالات جوانان در نظر گرفته ایم. در شبکه چهار نامزدها پاسخگوی سؤالات مختلف مردم در زمینه های اقتصادی؛ اجتماعی؛ فرهنگی و خواهند بود و در جام جم هم نامزدها به سؤالات ایرانیان خارج از کشور پاسخ می دهند.

معاون سیمای رسانه ملی گفت: مهمترین بخش برنامه هایی که امسال به صورت ویژه تدارک دیده شده؛ مناظره های زنده تلویزیونی است. در نظر سنجی هایی که از قبل داشتیم؛ جذاب ترین برنامه ها برای مردم و نامزدها مناظره های زنده تلویزیونی بوده است و فرصتی ایجاد می کنیم که هر دو گروه بتوانند دیدگاه ها را مقایسه کنند و بهترین را تشخیص دهند.

وی افزود: سیاست تلویزیون این است که مناظره های زنده تلویزیونی به بهترین شکل پخش شود و برای این امر هم از تجهیزات اچ دی استفاده کرده ایم.

میر باقری گفت: برنامه هایی که صدا و سیما تدارک دیده فرصت خوبی را در اختیار نامزدها قرار می دهد که از فرصت تبلیغاتی خود بهترین استفاده را کنند و هزینه های تبلیغات آنها کاهش پیدا کند و به صورت عالمانه شرایطی فراهم شود که مردم بتوانند تصمیم خود را درباره نامزدهای مختلف بگیرند. ما مناظره ها را در زمینه های اقتصادی؛ اجتماعی؛فرهنگی؛ سیاسی و مسایل امنیتی خواهیم داشت.

وی ادامه داد: حدود 10 روز به شروع برنامه های تبلیغاتی نامزدها باقی مانده است و یک هفته قبل از شروع آن؛ امکانات لازم صد در صد آماده می شود.

گردآوری : مجله اینترنتی سرمه

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

1 نظر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی *