فیلم تکان دهنده از اجساد معدنچیان گلستانی

جسد معدنچی های گلستان

فیلم تکان دهنده از اجساد معدنچیان گلستانی

جسد معدنچی های گلستان

فیلم تکان دهنده از اجساد معدنچیان گلستانی
فیلم تکان دهنده از اجساد معدنچیان گلستانی
اجساد همه معدنچیان حادثه معدن زمستان یورت آزادشهر استخراج و شناسایی شدند که فیلمی تکان دهنده خروج اجساد از معدن را در ادامه آورده ایم.

جلسه شورای تامین حادثه معدن یورت آزادشهر با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، صبح پنجشنبه در محل این حادثه برگزار خواهد شد.

عملیات جستجوی اجساد معدنچیان معدن آزادشهر در حالی دنبال می شود که تاکنون ۲۱ جسد از معدن بیرون کشیده شده است.

انتقال ۱۶ جسد به سردخانه

رئیس اورژانس استان گلستان از انتقال ۱۶ جسد معدنچی حادثه معدن یورت آزادشهر به سردخانه‌های آزادشهر و گنبدکاووس خبر داد.

علیرضا کمال غریبی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تاکنون این حادثه ۶۲ مصدوم و ۲۱ کشته داشته و ۱۶ جسد خارج‌ شده است.

وی افزود: این اجساد با آمبولانس به سردخانه‌های آزادشهر و گنبد منتقل‌ شده و پنج جسد شناسایی‌ شده هنوز از تونل خارج نشده است.

معدن سنسور تشخیص نشت گاز نداشت

ابوطالب سوسرایی یکی از معدنچیان حاضر در حادثه معدن آزادشهر در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: معدن یورت آزادشهر سنسور تشخیص نشت گاز ندارد و علت اصلی این حادثه هم انفجار گاز به دلیل نشت آن بود.

وی افزود: زمانی که لوکوموتیو معدن خاموش می شود، آن را برای روشن کردن به بیرون منتقل می کنند تا با باتری روشن شود.

سوسرایی تصریح کرد: هنگام روشن کردن لوکوموتیو با باتری، انفجار به دلیل نشت گاز رخ می دهد و متاسفانه شاهد حادثه بزرگ و دلخراشی بودیم.

وی ادامه داد: هیچ گاه نکات ایمنی در این معدن رعایت نمی شد و این یکی از دلایلی بود که منجر به این حادثه شد.

وی در خصوص مشکلات معدنچیان معدن یورت آزادشهر، خاطرنشان کرد: متاسفانه تمامی معدنچی های این معدن حقوق معوقه دارند و در یک سال اخیر فقط یک یا دوم ماه بیمه برای آنها رد شده است.

جسد ۲۱ معدنچی تاکنون پیدا شده است

مدیر کل بحران استان گلستان گفت: جسد ۲۱ معدنچی معدن مذکور تاکنون پیدا شده است.

صادق علی مقدم بامداد پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: پیکر ۲۱ نفر از معدنچیان جان‌باخته در حادثه انفجار معدن زغال‌سنگ یورت شهرستان آزادشهر پیدا و شناسایی شد.

وی بیان کرد: عملیات امدادرسانی با توجه به شرایط ویژه مانند وجود گاز منوکسید کربن در حال انجام است.

این در حالیست که پیکر اجساد کشف شده در حال خروج از معدن است.

بخشی از تونل بازگشایی شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان گفت: تعداد دقیق اجساد معدنچیان حادثه معدن زمستان یورت آزادشهر مشخص نیست و در حال حاضر بخشی از تونل بازگشایی شده است.

سعید مازندرانی تصریح کرد: اجساد کشف شده هنوز به خارج از تونل منتقل نشده‌اند.

رئیس اوژانس کشور در راه گلستان

رئیس اورژانس استان گلستان ادامه داد: پیرحسین کولیوند، رئیس اورژانس کشور و هیئت همراه هم برای پیگیری و کنترل حادثه به گلستان سفر کرده اند و تا ساعاتی دیگر وارد استان می شوند.

به گفته کمال غریبی تاکنون چهار مصدوم از مراکز درمانی استان مرخص شده اند و یکی از معدنچیان در مسیر انتقال به مراکز درمانی تا آستانه مرگ حتمی رفت که با کمک تیم درمانی احیا شد.

سهل انگاری تعمیرکار منجر به انفجار تونل معدن شد

استاندار گلستان گفت: به علت توقف واگن و لوکوموتیو در داخل تونل و سهل‎انگاری از طرف یکی از تعمیرکاران جرقه‎ای ایجاد شد که منجر به انفجار در تونل معدن شده است.

حسن صادقلو شامگاه چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران در رابطه با علت حادثه اظهار کرد: به علت توقف واگن و لوکوموتیو در داخل تونل و سهل‎انگاری از طرف یکی از تعمیرکاران جرقه‎ای ایجاد شد که منجر به انفجار در تونل معدن شد.

وی افزود: ۴۲ نفر برای نجات کارگران در داخل تونل رفته که به علت شرایط بد هوادهی با مصدومیت رو به رو شدند، اما خوشبختانه تمامی این افراد سالم هستند.

ساعت ۱۲:۰۵ دقیقه ظهر ‌روز چهارشنبه ‌در معدن زغال‌سنگ آزادشهر در استان گلستان انفجاری شدید رخ داد و باعث تخریب بخشی از این معدن شد که بر اساس گزارش‌های اولیه در این حادثه تعدادی از کارگران مصدوم و حدود ۵۰ نفر در معدن محبوس شدند. با اعلام این خبر،‌ اتاق بحران استان با حضور استاندار گلستان در محل حادثه معدن زغال سنگ زمستان یورت شهرستان آزادشهر تشکیل شد.

وزیر کار: معدن آزادشهر 6 ماه تعطیل می شود / سه کمیته برای بررسی حادثه تشکیل خواهد شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: فعالیت های معدن زغال سنگ زمستان یورت شهرستان آزادشهر به مدت 6ماه به منظور بررسی کارشناسانه علت حادثه انفجار و تجهیز و ایمن سازی آن تعطیل خواهد بود.

گردآوری : مجله اینترنتی سرمه

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی *