عشق چیست ؟ و تاثیر آن بر روح و روان

سلامتی جسم و جان با عشق

عشق چیست ؟ و تاثیر آن بر روح و روان

سلامتی جسم و جان با عشق

عشق چیست ؟ و تاثیر آن بر روح و روان
عشق چیست ؟ و تاثیر آن بر روح و روان
عشق آتشی ست نهان که تا پدیدار میشود جان و روح فرد را به سوی معشوقه اش چنان می کشاند که گویی روحش از سیاره ای دیگر در وجودش پدید آمده است…

عشق از عشقه گرفته شده و آن گیاهی بدون ریشه است به نام لبلاب، چون بر درختی پیچد آن را بخشکاند. عشق صوری درخت جسم صاحبش را، خُشک و زردرو می‌کند، اما عشق معنوی بیخ درخت هستی اعتباری عاشق را خشک سازد و او را از خود بمیراند. عشق در لغت افراط در دوست داشتن و محبت تام معنی کرده‌اند.

“عشق نیروی مهیج تر از هر چیز دیگری است. این نامرئی است – نمی توان آن را دیده یا اندازه گیری کرد، با این حال آن قدر قدرتمند است که شما را در یک لحظه تبدیل کند و لذت بیشتری نسبت به هر موجودی را فراهم می کند. »- باربارا د آنجلس
در زندگی شادی و رضایت بیشتر، زمینه رضایت و آزادی وجود دارد که از طریق آنچه که من به عنوان پورتال عشق، سخاوت، قدردانی و محبت می نامم، قابل دسترسی است. پورتال عشق، احساس عشق نیست، بلکه فضیلت عشق است.
فضیلت عشق بر اساس آگپت یا عشق الهی است. این نوع از عشق پایدار است و اقدامات آن در هر شرایطی پایدار است. این بر اساس هیچ نوع شرایط یا رفتار نیست. این نوع عشق به دیگران احترام می گذارد بدون اینکه شرایط ملایم باشد یا خیر؛ یا اینکه دیگران انتظارات ما را برآورده می کنند. هرگز فراموش نکنید که عشق را می توان برای هر مشکل اعمال کرد. از آنجایی که این زندگی کوتاه است، لحظات را با مهربانی و دوست داشتن ارتباط با دیگران لذت می برید. هر روز، انتخاب آگاهانه برای ورود به پورتال عشق، و بیان عشق به خود و دیگران است.

هنگامی که ما احساسات مضطرب زندگی میکنیم (مثلا خشم، ترس) که به نظر میرسد بر خلاف حفظ رابطهی دوست داشتنی، تمام عشق از بین رفته است. ما می توانیم توجه خود را به اصل عشق تحمیل کنیم و از طریق آن پورتال، وارد زمینه حیات رضایت بخش شویم. عشق ما را به تماس با دیگران با احترام و مهربانی و به آرامی صحبت می کند، حتی زمانی که ما دوست نداریم آنچه را که آنها انجام می دهند و یا می گویند، و یا چگونه آنها نگاه و یا فکر می کنم. دوست داشتن دیگران در شرایط سخت، احترام به الوهیت است که همانند ماست.
حافظ و شاعر و عارف گفت: “هنوز هم، بعد از این همه زمان، خورشید هرگز به زمین نمی گوید،” من به من بدهکارید “. من معتقدم او درباره فضیلت عشق صحبت می کند. این فضیلت هیچ بدهی ای را تحمل نمی کند و یا چیزی را در عوض انتظار ندارد. تأثیر این نوع عشق به آزادی دهنده و گیرنده آزاد است. زندگی را تصور کنید که در آن:

پس از تعامل با شما، مردم احساس رضایت و سهولت دارند
شما از قضاوت دیگران آزاد هستید
قبل از اقدام، دیگر نیازی به انتظار بودن شرایط خاص وجود ندارد

در حالی که این تصور را می کنید، تصور کنید که عشق و صلح در جامعه ما چه می تواند داشته باشد، اگر هرکسی در دایره خود اینگونه زندگی کند.و هر کس در دایره خود چنین رفت.و در و، افزایش حلقه های عشق و احترام.

تمرین agape عشق با از بین بردن شرایط برای دوست داشتن و لذت بردن از زندگی خود را.خودتان را تماشا کنید و اطمینان حاصل کنید که آن مهربان است.تمرین کردن با دادن شرایط در دیگران که برای شما ناراضی است و با وجود احساسات شما از کلمات گذشته و یا آسیب می زند، به ایده هایی در مورد همراه شدن با دیگران باز می شود.برای نشان دادن عشق، می توانیم بدون توجه به اینکه آیا ما در محل کار یا در خانه هستیم، توجه می کنیم.فقط سکوت گوش دادن و بودن در حال حاضر می تواند یک ژست دوست داشتنی با تاثیر بزرگ است.

عشق چیست ؟ و تاثیر آن بر روح و روان
عشق چیست ؟ و تاثیر آن بر روح و روان

1. عشق می‌تواند به شما انرژی بیش‌تری بدهد.

هم عشق عاطفی و هم عشق جسمانی می‌تواند به سلامت روانی و جسمانی بهتری بینجامد. هنگامی که یکی از مشکلات‌تان سستی و تنبلی در بعد از ظهرها است، عشق می‌تواند به شما انرژی دوباره بدهد.

۲. می‌تواند سبب سلامت روانی‌تان شود.

همان‌طور که گفته‌شد، عشق می‌تواند سلامت روانی‌تان را بهبود ببخشد. وقتی شاد هستید، اثرات خوشی با افزایش فعالیت دوپامین، مغزتان را تقویت می‌کند، و خوش‌بین‌تر، پرانرژی‌تر، و خیلی سالم‌تر می‌شوید.

۳. مشکلات قاعدگی را برطرف می‌کند.

اگر چرخه‌ی قاعدگی‌تان نامنظم است، معاشقه یک درمان برای پریودهای سخت است. زنانی که حداقل یک بار در هفته رابطه‌ی جنسی دارند، معمولا میزان استروژن بیش‌تری دارند، که چرخه‌ی قاعدگی‌شان را تنظیم می‌کند.

۴. عشق دستگاه ایمنی‌تان را تقویت می‌کند.

کشمکش‌ها بخشی از روابط هستند. با این حال، وقتی شما مسائل را با شریک عشقی‌تان حل می‌کنید، این به دستگاه ایمنی شما کمک می‌کند عملکرد بهتری داشته‌باشد. هرچند ممکن است گاهی اصلا آسان نباشد، اما مشاجره به عاشقانه‌ترین روش می‌تواند ایمنی شما را تقویت کند.

۵. درد زیادی احساس نمی‌کنید.

تنها گرفتن دست شریک عشقی‌تان می‌تواند احساس درد را در شما کاهش دهد. پژوهش نشان داده‌است کسانی که شوک‌های الکتریکی را تجربه کرده‌اند، وقتی پس از آن اتفاق دست عشق‌شان گرفتند درد کم‌تری احساس کردند.

۶. می‌توانید از نظر جسمانی متناسب شوید.

اگر به توصیه‌های چگونگی کاهش وزن در هنگام ورزش نگاهی بکنید، متوجه می‌شوید که بیشتر آنها توصیه می‌کنند یک دوست باشگاهی داشته‌باشید. هیچ دوست و همراهی برای ورزش کردن بهتر از شریک عشقی‌تان نیست. با عشق‌تان به ورزش بپردازید تا افزایش تعریق ۱۲ تا ۱۵ درصدی داشته‌باشید.

۷. عشق پوست‌تان را بهبود می‌بخشد.

وقتی عاشق باشید، خیلی دچار استرس نمی‌شوید. برای همین، به ندرت پیش می‌آید که جوش بزنید. جوش و آکنه‌های کم‌تر یعنی پوستی به ظاهر سالم‌تر.

۸. سلامت قلب‌تان را بهبود می‌بخشد.

از آن‌جا که مجبور نیستید با استرس کنار بیایید، رابطه‌ی شادتان بلیت به مقصد سلامت بهتر قلب است. اگر در یک رابطه‌ی باثبات باشید که در آن همیشه لبخند می‌زنید و می‌خندید، همیشه برایتان مفید خواهدبود. این شادی می‌تواند شانس حمله‌ی قلبی را در شما کاهش دهد.

۹. عشق می‌تواند کمک‌تان کند عمر طولانی‌تری داشته‌باشید.

پژوهشی که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری در ۲۰۰۴ انجام داد، نشان می‌دهد نرخ مرگ و میر در آدم‌هایی که زندگی مشترک شادی دارند، کم‌تر است. پژوهشگران بر این باور هستند که علت نرخ پایین‌تر مرگ و میر این است که وقتی آدم‌ها در یک رابطه هستند استرس کم‌تری دارند.

با این فواید، هیچ شکی نیست که شما باید جایی برای عشق باز کنید تا زندگی سالم‌تری داشته‌باشید.

من عشق را در تو
تو را در دل
دل را در موقع تپیدن
و تپیدن را به خاطر تو دوست دارم
من غم را در سکوت
سکوت را درشب
شب را در بستر
و بستر را برای اندیشیدن به خاطرتو دوست دارم
من بهار را به خاطر شکوفه هایش
زندگی را به خاطر زیبائیش
و زیبائی اش را به خاطر تو دوست دارم
من دنیا را به خاطر خدایش
خدایی که تورا خلق کرد دوست دارم

“تقدیم به تو (Amin) که عشق ماندگار منی”

گردآوری : مجله اینترنتی سرمه

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

2 نظرات

  1. امیر می گوید

    بسیار عالی و کاربردی بود. ممنون

    1. surmeh می گوید

      ممنونم از نظر شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی *